Baylab- czyli warsztaty dla dzieci w BayerNa warsztaty Baylab organizowane przez Bayer natrafiliśmy w internecie. Był to bodajże jakiś post na FB. Warsztaty Baylab są darmowe, a odbywają się w soboty. Aż dziwne, że nie słyszeliśmy o nich wcześniej. Dobre miejsce i pomysł, by oderwać dzieci od TV czy smartfonów w sobotni poranek i zabrać w miejsce, gdzie ciekawie spędzą czas i w dodatku wyjdą bogatsze o nową wiedzę podaną w atrakcyjnej formie. 

Warsztaty Baylab organizowane przez Bayer

„Czy w żołądku mamy cytrynę? – czyli jak działa przewód pokarmowy” – czy taki temat nie zabrzmi ciekawie dla Twojego dziecka? Dla naszych zabrzmiał. Więc poszliśmy. Sama forma warszatów jest dla maluchów bardzo atrakcyjna. Interaktywny ekran, na którym poukładają puzzle, cyforowe mikroskopy, pod którymi zobaczą autentyczne preparaty, będzie też mierzenie długości przewodu pokarmowego…

Czas i miejsce warsztatów też dobre. Siedziba Bayer mieści się (jadąc od strony Centrum)  zaraz za CH Reduta, tuż obok salonu Renault. O miejsce parkingowe w sobotę nie jest trudno – możecie zajechać dosłownie pod same drzwi. A gdy już je przekroczycie, miła obsuga zasugeruje dzieciom założenie zielonych fartuszków i zacznie się ekscytujące oczekiwanie na rozpoczęcie zajęć.

Zajęcia odbywją się w małych grupkach, które „rotują” pomiędzy kilkoma stanowiskami i prowadzącymi. Ci z kolei to młodzi ludzie, bardzo pomocni i mili, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Rodzice mają więc możliwość podpatrzeć swoje pociechy przy „pracy” – bez problemów możemy towarzyszyć dzieciom przy poszczególnych stanowiskach.

Choć Baybalab w swojej formie jest dość kameralne i zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, zabawa i aspekt poznawczy jakie zapewnia są niewspółmiernie duże. Prowadzący to pasjonaci – wciągają dzieci w dyskusję, zadają pytania, opowiadają o „naszym wnętrzu” w bardzo ciekawy sposób.

Nowoczesny, cyfrowy mikroskop i jakieś żyjątka

Na tej stronie >>>  możecie sprawdzić jakie są tematy najbliższych spotkań, oraz czy macie jeszcze szanse się na nie zapisać.

Warsztaty Baylab – czy warto?

Komu polecamy

  • wszystkim rodzicom, których dzieci wprawnie posługują się tabletem, smartfonem, playstation itd. – to doskonałe miejsce by je od nich oderwać, a przy okazji uzbroić pociechy w ciekawą i praktyczną wiedzę o „ludzkim wnętrzu”

Komu nie polecamy

  • rodzicom, którzy w sobotnie przedpołudnie wyżej cenią sobie oglądanie TV, czy robienie zakupów z dziećmi w Ikea 

Praktyczne wskazówki

  • najważniejsza informacja – obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona – sprawdź i zapisz dzieci tu >>>
  • możecie tu dojechać także komunikacją miejską – dosłownie obok jest przystanek autobusowy o nazwie „Śmigłowca”, a kilkaset metrów dalej jest stacja PKP i WKD
  • z miejscami parkingowymi też nie ma problemu

Wnętrze Bayer przy ul. Al. Jerozolimskie 158

ps. info dla organizatorów:

  • na czas warsztatów, warto na drzwiach wywiesć kartkę, że aby wejść trzeba nacisnąć przycisk od „domofonu”- inaczej ludzie będą machali do tych, którzy są już w środku „z prośbą o wpuszczenie” lub wykonywali dziwne ruchy licząc (bezowocnie) na reakcję czujnika ruchu przed wejściem

 

  • warto też, żeby jedna osoba objaśniła przy wejściu jaki jest plan, co można robić w oczekiwaniu na zajęcia – dosłownie kilka słów typu „poczekamy aż skończy wcześniejsza grupa”, „proszę się rozgościć, można usiąć tu, a dziecko może się pobawić tu i tu, zaraz zaczynamy”

Multimedialne podejście i delikatny branding

Jedzenie wpada tu, a dalej…

Są jakieś pytania? Ok, więc pamiętajcie by myć ręce

Ekran interaktywny w hallu

Dwie grupy tu, reszta w pomieszczeniu z mikroskopami

 

Coż, po prostu szczerze polecamy !