bezpłatny rejs po Wiśle

Bezpłatne rejsy po Wiśle – Wisła Warszawie.Łódź motorowa rusza z Bulwaru Karskiego, dokładniej z przystani Kurier. Zabiera na pokład 12 osób – szczęśliwców, którym udało się zarezerwować wcześniej darmowe miejsca. Płynie w kierunku „Grubej Kaśki”, by następnie wrócić z nurtem Wisły. Po drodze podziwiamy Warszawę z innej, niecodziennej perspektywy. Bezpłatne rejsy po Wiśle – świetna atrakcja w sercu stolicy. Warto.

Jak rezerwować bezpłatne rejsy po Wiśle?

Oczywiście atrakcja nie jest całoroczna. Jak dowiadujemy się, ze strony organizatora, bezpłatne rejsy po Wiśle odbywają się od maja do września. W bieżącym roku ich pula wynosi 240, a szanse na świetną i niedługą wycieczkę mają osoby, które wykażą się poniekąd sprytem i refleksem. Jak zarezerwować darmowy rejs po Wiśle? Są dwa sposoby. Pierwszy to rezerwacja poprzez stronę >>> TU. Oczywiście, może okazać się, że miejsc już nie ma, ale wtedy mamy szanse na rezerwację drugim sposobem. Musimy „polubić” fanpage Wisła Warszawie na Facebook i oczekiwać aktualności obwieszczających, że „zwolniły się miejsca na rejs…”. Takie newsy jak zobaczycie, pojawiają się dość często, a w chwili, gdy piszemy ten artykuł, fanpage ma niecałe 1600 fanów, więc szanse na taką rezerwacje są – i to całkiem spore. Właśnie w ten sposób zrobiliśmy to my.

bezpłatny rejs po Wiśle

widok z łodzi na Wisłę

plaża - Bezpłatne rejsy po Wiśle

Trzeci sposób – próba podejścia „z buta”. Tak to już jest, że dla części osób, jeśli coś jest za darmo, to jest mniej wartościowe. I część osób nie stawia się na darmowy rejs pomimo dokonania wcześniejszej rezerwacji. Co więcej, są i tacy, którym odwaga cywilna „nie pozwala” poinformować o swojej decyzji organizatora. W rezultacie o tym ile zwolni się miejsc, kapitan łodzi dowiaduje się w momencie gdy rusza z brzegu w godzinny rejs. Podczas naszej wycieczki wolne były aż 4 miejsca (!). Przez czyjeś zaniedbanie „obowiązku informacyjnego” nie popłynęła np. jedna rodzina 2+2.

Bezpłatne rejsy po Wiśle - most Łazienkowski

most Świętkorzyski od dołu - Bezpłatne rejsy po Wiśle

Darmowy rejs po Wiśle – trasa

Ze wspomnianego Bulwaru Karskiego łódź kieruje się wzdłuż prawego brzegu Wisły w do punktu nawrotnego przy tzw. Grubej Kaśce – owalnej budowli będącej w rzeczywistości punktem ujęcia wody. Przepływamy zatem pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim, kolejny jest Most Świętokrzyski, dalej Most Średnicowy (tak zardzewiały, że zastanawialiśmy się, czy nie zwali się nam na głowy), później Most Poniatowskiego przed zmianą kierunku jeszcze wyremontowany nie tak dawno Most Łazienkowski.

Po drodze przewodnik opowiada dość ciekawe informacje o mostach i obiektach, które widać z brzegu takie jak Centrum Kopernika czy dach Biblioteki Uniwersyteckiej >>>.  W podróży powrotnej płyniemy z nurtem Wisły, mijając punkt, w którym wystartowaliśmy i dopływamy aż Mostu Gdańskiego, na którym wisi sympatyczny neon „wołający do nas” Miło Cię widzieć (zobacz zdjęcie 360 stopni tu >>>)

Komu polecamy

– zakochanym
– rodzinom z dziećmi
– singlom

Komu nie polecamy

– roztrzepanym, bo rezerwują, zapominają i nie odwołują – ze szkodą dla innych

Praktyczne wskazówki

– śledzimy obydwie strony wspomniane powyżej (stronę fundacji i fanpage na FB) i „polujemy” na wolne miejsca
– na pokładzie słuchamy przewodnika, bo mówi naprawdę fajne ciekawostki.