Iluzja Selfie w PKIN - tunel

„Iluzja Sefie” – nie tylko dla maniaków selfieIluzja Selfie w Pałacu Kultury i Nauki to wystawa, na której najlepiej odnajdą się osoby spełniające jednocześnie dwa warunki – posiadające smartfona i mające do siebie dystans.

Wystawa Iluzja Selfie – gdzie i kiedy

Wejście na wystawę jest w wejściu po prawej od tego wejścia:)

Iluzja Selfie w PKIN - tunel

Tak jak wiele innych wystaw, tak i tę zlokalizowano w miejscu, do którego „wszystkim jest blisko”, świetnie skomunikowanym – w PKiN. Taka lokalizacja zapewne kosztuje, więc ceny wstępu dla niektórych mogą okazać za wysokie, tym bardziej że „Iluzja Selfie” konkuruje z co najmniej 3 innymi wystawami, które w tym samym czasie obejrzeć można we wschodnim skrzydle PKiN. Jedną z nich jest Wystawa Pająków i Skorpionów, którą my akurat obejrzeliśmy tuż przed wejściem na wystawę z Selfie. Relację z naszego obcowania z pająkami przeczytać można tu >>>. Wystawa Iluzja Selfie dostępna jest dla zwiedzających codziennie od godziny 10-ej do 20-ej, do dnia 23 września.

Potężna dawka śmiechu i pozytywnych emocji

Iluzja Selfie w PKIN Angela i Donald

Tak, że tak…

Nabycie biletów gwarantuje świetną zabawę, tym lepszą, gdy za kompanów mamy bliskich znajomych lub rodzinę. Przyznam, że początkowo sama nazwa wystawy niewiele mi mówiła i o ile, stawiałem, że będą tam po prostu jakieś dekoracje, przy których można robić sobie zdjęcia, o tyle dość sceptycznie podchodziłem do tego, czy tak prosty pomysł może dostarczyć jakiejkolwiek rozrywki – formy dobrej zabawy. Może – i to lepiej niż się spodziewaliśmy…

Iluzja Selfie w PKIN ekspozycja

W wynajętej sali znajduje się 20 plansz, przy których grzechem byłoby nie zrobić sobie zdjęcia. Zdjęcie zrobisz sobie tu z samym Elvisem czy carem Rosji W. Putinem, wylądujesz też na księżycu, podzielisz codzienne „zmagania” w toalecie z Angelą i Donaldem, a kilka innych eksponatów „wyprowadzi w pole” twoją orientację przestrzenną – np. tunel Vortex, pokój Amesa, które możemy zobaczyć też w Farmie Iluzji (tyle, że to „trochę” dalej).

Iluzja Selfie w PKIN - kot

Pobawisz się ze mną?

Iluzja Selfie PKIN

ja i Elvis Iluzja Selfie Elvis w PKIN

a jednak on żyje

Komu polecamy

Rodzicom z dziećmi.
Zakochanym i niezakochanym.
„Paczkom znajomych”, słowem wszystkim, którzy mogą tu przyjść z osobami, w których obecności czują się nieskrępowani.

Komu nie polecamy

Osobom, które nie mają smartfonów.

Praktyczne wskazówki

Do smartfona włóż pojemną kartę pamięci. Jeśli jest Was np. czworo, a plansz jest dwadzieścia i każde z Was zrobi sobie przy każdej 3 zdjęcia, to łatwo policzyć, że przy wyjściu w Twoim telefonie będzie więcej o 240 zdjęć. Sporo…