Muzeum Techniki, wystawa czasowa

Muzeum Techniki, wystawa czasowa  – „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”

  •  
  •  


Tak krzątaliśmy się po Śródmieściu z rodziną, która odwiedziła nas w Warszawie i postanowiliśmy pokazać im Muzeum Techniki. Blisko, niedrogo, ciekawie. Wchodzimy, a tam Policja! W sali na parterze, gdzie odbywają się najczęściej wystawy czasowe, zlokalizowana jest w półżywa ekspozycja „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”.

Muzeum Techniki, wystawa czasowa  – „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”

To zbiór przedmiotów martwych i żywych eksponatów w postaci prawdziwych Policjantów. Nie wiem czy są aż tak źli, że zostali tu skierowani za karę, czy tak dobrzy, że przełożeni uznali że powinni dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z turystami. Fakt faktem, każdy z Policjantów na wystawie jest bardzo uprzejmy i wręcz zachęca dzieci by „próbowały” eksponatów. Już w wejściu pada propozycja „może zdjęcie na quadzie? Albo na motorze?”

a tu jest alkomacik

a tu jest alkomacik

Baczność

Baczność

Quad - można wsiadać i strzelać foty

Quad – można wsiadać i strzelać foty

Kilka metrów dalej, po minięciu gabloty z kajdankami i paralizatorami możemy wejść do autentycznego samochodu z dwoma video rejestratorami. Tak, w trakcie gdy on stoi tu jako element ekspozycji Państwo Polskie traci kilkadziesiąt tysięcy złotych z mandatów. Wszedłem do środka, by zobaczyć „z kim na co dzień walczę” – będzie ciężko. Z udawanym współczuciem solidaryzowałem się z Policjantem drogówki ,który stwierdził „a mógłby teraz być w użyciu” – tak, wielka szkoda.

Wiem, że nie lubicie tego widoku w lusterku

Wiem, że nie lubicie tego widoku w lusterku

Przeczytaj także o sześciu pięknie pomalowanych BMW >>>

Są też policyjne stroje, koń i pies, te niestety z plastiku. Jest też poczciwa „suka”, w której osadzono, jak stwierdziła moja siostra Justina Biebera.

Justin Bieber?

Justin Bieber?

 

Całość ruszyła 6 października i trwa do 11 stycznia 2015 roku. Szczerze polecamy, zwiedzających nie ma wielu. Są żywi, autentyczni Policjanci, którzy aż rwą się do rozmów, grzechem byłoby nie skorzystać i nie podpytać o szczegóły ich codziennej pracy.

Komu polecamy

– dorosłym i dzieciom. Wszystkim kierowcom – poznajcie swojego „wroga”

Komu nie polecamy

– ściganym listem gończym

Praktyczne wskazówki

– nie próbuj wjechać do sali autem, a jeśli już musisz nie rób tego po pijanemu  •  
  •