Papugarnia Warszawa z dziećmi

Papugarnia Warszawa, czyli Akademia Papug przy ul. Woronicza z dziećmi.



W ostatnich miesiącach coraz większym powodzeniem wśród rodzin szukających kolejnych, niestandardowych atrakcji na wyjścia ze swoimi dziećmi cieszą tzw. papugarnie. Są to miejsca, które zamiast oglądania papug zamkniętych w klatkach, oferując gościom coś więcej. Do takiej ogromnej „klatki”, domu papug, można po prostu wejść.

Papugarnia Warszawa z dziećmi? Tak – Akademia Papug przy ul. Woronicza. Dojazd, parkowanie, lokalizacja

Akademia Papug Woronicza

Papugarnia Warszawa z dziećm_i

Niewątpliwą zaletą Akademii Papug jest lokalizacja. Wystarczy powiedzieć, że mieści się ona przy skrzyżowaniu Wołoskiej z Jana Pawła Woronicza i już większość osób wie, że ze znalezieniem tego miejsca nie będzie problemu. Gorzej będzie z miejscem do zaparkowania. Część osób poluje na nie przy ulicy Garażowej, inni próbują szczęścia po drugiej stronie ulicy, w okolicach Carrefour, na ul. Marzanny. Dobrym wyjściem jest po prostu skorzystanie z tramwaju. W pobliżu jest przecież stacja Metro Wierzbno. To idealne wręcz połączenie.

Papugarnia Warszawa wejście

Papugarnia Akademia Papug. Czy to bezpieczne dla dzieci?

Prawda jest taka, że papugi – o czym zapominają goście tego i innych podobnych miejsce – to zwierzęta mimo wszystko dzikie. Do tego to my przychodzimy do ich „domu”, więc musimy liczyć się z przestrzeganiem licznych, ważnych zasad. Te są spisane już w holu przy kasie. Warto czas w kolejce wykorzystać na dokładne przestudiowanie zasad – to się przyda i nie chcę tu nikogo straszyć. Z kilku zasad, które warto znać, zanim jeszcze wyruszycie z domu, wymieniłbym np. takie:

  • unikaj ubioru z guzikami
  • unikaj ozdób na włosach, spinek itp.
  • zrezygnuj z biżuterii
  • zabierz bluzę z długim rękawem, kaptur również może się przydać. Natomiast jeśli przy kapturze są sznurki, wiedz, że to „obiekt” dużego zainteresowania papug, po wizycie może ich nie być…
  • wszelkie guziki również mogą być oskubane

Inne zalecenia, jak również przedmioty mniejsze i większe wyrwane papugom z dziobów, znajdziecie wywieszone na ścianach.

Bardzo uważnie słuchajcie zaleceń obsługi przed wejściem na salę. Nieuwaga może Was kosztować sporo nerwów. Stosujcie się bezwzględnie do poleceń, rad i wskazówek. Jeśli wewnątrz usiądzie na Was papuga i zachowuje się w sposób, który Wam nie odpowiada, nie panikujcie, nie strzepujcie jej ręką, zawołajcie obsługę, a wcześniej spróbujcie podejść do poręczy, na których siadają ptaki – może i z Was przeskoczą na swoje tradycyjne „miejscówki”, przeważnie to działa. Wiem, że to trudne, jednak dynamiczne zbliżanie ręki do papugi może być odebrane jako atak – a jeśli atak, to należy liczyć się z obroną…
Nie wiem, czym ja sobie zawiniłem, jednak jedna z papug dwukrotnie dobrała się do mojego ucha. Ten sam „rozbójnik” zrobił jedno podejście do ucha naszego syna. Na szczęście w obu wypadkach obyło się bez zadrapań.

Papugarnia Akademia Papug z dzieckiem – czy warto?

Tak. Jest to – szczególnie za pierwszym razem – bardzo silne, pozytywne przeżycie (nie licząc nielicznych przypadków, w których spotkanie z papugą kończy się np. zadrapaniami). Trudno opisać radość i śmiech, jakie wywołuje moment, gdy papuga siada Ci na ramieniu, czy na czubku głowy. To jedyna okazja by z bliska, na sobie przyjrzeć się dokładnie jak wyglądają, zachowują się te piękne zwierzęta, nakarmić je osobiście, pogłaskać. Niektóre dzieciaki mogą spanikować w pierwszym momencie, jednak kolejne próby lądowania odbywają się już z reguły bez „zakłóceń”.

Komu polecamy

Rodzinom z dziećmi

Rodzinom bez dzieci

Komu nie polecamy

Rodzinom w bardzo małymi dziećmi

Osobom z dredami

Praktyczne wskazówki

w tekście powyżej