Park Młociński

Park Młociński od ul. Papirusów – pogrillujecie?Kącik zabaw dla dzieci w Parku Młocińskim

Kącik zabaw dla dzieci w Parku Młocińskim

„Polanę do grillowania” w Parku Młocińskim odkryliśmy na początku wakacji, gdy jedna z koleżanek zorganizowała tam urodzinowego grilla swoich dzieci.

Park Młociński – polana

Tego dnia akurat żar nie lał się z nieba więc nie zaobserwowaliśmy żeby ktoś gasił pragnienie napojami alkoholowymi, ale w upalne dni może to wyglądać trochę inaczej. Pisząc ten wpis znalazłem w sieci artykuł z 2011 roku obrazujący nienajlepszą wówczas reputację tego miejsca…

Będziesz w pobliżu Parku Młocińskiego? Przeczytaj także: Promem przez Wisłę – wycieczka rowerowa z dziećmi  >>>

 A jak jest teraz? Pech chciał, że kolejnym razem gdy tam byliśmy pogoda również nie w pełni dopisała –oprócz nas i pewnej mamy z wózkiem, która przyszła poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem nie było tam nikogo.

Z pewnością zajedziemy tam jeszcze wiele razy. Nie zapominajmy, że sama polana z miejscami do ognisk i grillowania, to tylko część większego Lasu Młocińskiego, który świetnie nadaje się na piesze wędrówki z dzieciakami – to już sprawdziliśmy.

Komu polecamy Park Młociński

– osobom nie dbającym o wagę – grill, grill, ogniska, ogniska, kiełbaski

– osobom dbającym o sprawność – na terenie polanki są urządzenia do ćwiczeń- siłownia pod gołym niebem i to oczywiście  za darmo

– osobom z „ruchliwymi” dzieciakami. Stosunkowo duża przestrzeń i budowle z drewna dla dzieci powinny na dłuższą chwilę dać im się wyszaleć.

Komu nie polecamy

–  fanom „aktywnego” wypoczynku w McDonald’s –ten znajduje się u samego początku ul. Papirusów.

Praktyczne wskazówki

– weź musztardę i ketchup

– jeśli możecie podjedźcie tam samochodem, miejsce to posiada naprawdę spory, zacieniony parking

 

Jesteśmy ciekawi czy Wy macie jakieś doświadczenia z tym miejscem w kontekście spędzania tam wolnego czasu z dziećmi? Jakieś grille? Urodziny? Pikniki?