Park ujazdowski, Plac zabaw w Parku Ujazdowskim

Park Ujazdowski – jedno z najpiękniejszych miejsc wartych odwiedzenia z dziećmi

  •  
  •  


Plac zabaw w Parku Ujazdowskim

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim

Mniejszy niż Łazienki, ale wg mnie piękniejszy –Park Ujazdowski, zlokalizowany jest niedaleko najdroższego w Polsce przytułku dla obłąkanych. To zapewne najlepiej strzeżony i zadbany park w Stolicy, ze wzglądu na sąsiedztwo wielu ambasad i białego okrągłego budynku, o którym wspomniałem w pierwszym zdaniu.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim. Fajne miejsce dla dzieci i rodzin. Nie tylko w weekend

My byliśmy tam w niedzielę. Już  od wejścia w oczy rzuca się porządek, brak śmieci na trawnikach, zadbana zieleń i kwiaty. Na stosunkowo małej powierzchni upchnięto piękne alejki, plac zabaw, staw, mostek, górkę z kamieni, fontannę i pomniki. Nie dziwi, że miejsce to upodobali sobie spacerowicze, rodziny z dziećmi, zagraniczni turyści i zakochane pary z liceum.

Sam plac zabaw, wymaga jednak ciągłego skierowania uwagi na pociechy. To ze względu na 2 ogromne konstrukcje, które z racji swojej wysokości mogą być nieco niebezpieczne w przypadku gdybyśmy choć na chwilę spuścili dzieci z oczu, a sami zajęli się swoim tabletem tudzież pisaniem sms’ów.

Jeśli czytasz ten wpis, zainteresuje Cię także Park Kępa Potocka – przeczytaj

W  krańcu od strony Łazienek, znajduje się górka usypana z głazów, zwieńczona strumyczkiem. To tu dzieci nabierają pierwszych doświadczeń wspinaczkowych i nie pierwszych guzów na czołach. Głazy są śliskie i mokre – finał nie trudno sobie wyobrazić. Zaraz za płotem, w przejściu podziemnym zlokalizowany jest sklep z alkoholem, stąd przy wyjściu z Parku akurat mieliśmy okazję podziwiać inscenizację Babiego Lata Chełmońskiego w wykonaniu jednego z okolicznych mieszkańców. Nie zaburzyło to jednak odbioru całości. Miejsce piękne, ciche, warte polecenia.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim rozmachem przypomina plac zabaw obok Pl. Wilsona. Jednak na plus tego pierwszego zdecydowanie przemawia mniejszy tłok i większy spokój.

Komu polecamy 

– rodzicom z dziećmi w każdym wieku

Komu nie polecamy 

– fanom trunków alkoholowych – nie zostaną długo niezauważeni

Praktyczne wskazówki 

– niedaleko stąd do Łazienek, więc można w ciągu jednego popołudnia zwiedzić obydwa miejsca

– jeśli nie ma miejsca do parkowania od strony ambasady Francji i Sejmu, spróbujcie po drugiej stronie Ujazdowskich (oby nie przy ambasadzie USA, bo tam nawet auta dłużej stojące na światłach wzbudzają zainteresowanie Policjantów).  •  
  •