Promem przez Wisłę

Promem przez Wisłę – wycieczka rowerowa z dzieckiemRozkład jazdy

Niezła propozycja na dłuższy spacer lub rowerową przejażdżkę. Raczej nie wypełni Wam całego sobotniego popołudnia, ale jako pomoc w spaleniu kalorii z obiadu – czemu nie. Co warto wiedzieć 

Promem przez Wisłę na wysokości Tarchomina

Na prom mieści się teoretycznie 12 osób, ale w praktyce dzieci liczone są chyba jako „pół osoby” albo „33% osoby” (o ile w ogóle są liczone) – w rezultacie na prom wejdzie spokojnie z 10 dorosłych osób i drugie tyle dzieciaków. Choć barierki promu nie są podłączone pod prąd i tak nie ma szans, żebyście podziwiali kryształowo  czystą wodę rzeki opierając się o nie – Pan motorniczy (czy kapitan?) szybko Was usadzi – na ławeczkach biegnących wzdłuż promu. Cała przeprawa trwa dosłownie kilka minut, za to będziecie mieć okazję nawiązać nowe znajomości, choć raczej na brzegu, czekając na swoją kolej ze zgrają rowerzystów i matek z dziećmi. Na obu brzegach są ścieżki rowerowe, nieutwardzone, raczej polne, więc pomyślcie o tym zanim wściekniecie się na Waszego maluszka, który został w tyle. Być może dodatkowe, przykręcane kółka zaplątały się w sterczącą trawę.

Podsumowując, choć nie jest to tak ekscytujące jak otwarcie Mostu Północnego, jest to jedna z lepszych atrakcji jaką można polecić rodzicom z dziećmi w tej rozwiniętej kulturalnie części stolicy.

 

Promem przez Wisłę – podsumowanie 

Komu polecamy:

– rowerzystom

– osobom którym nie przeszkadza „woń natury” w tym miejscu

Komu nie polecamy:

– rowerzystom z dziećmi na rowerkach biegowych

Praktyczne wskazówki:

– warto sprawdzić przed wyprawą stronę ZTM bo jak nie powódź, to susza

– jeśli Wasz maluch w trakcie zapyta Jak to jest, że woda płynie? Zaciągnijcie go do miejsca, w którym pojmie te rzeczy w moment, a skoro już jesteście przy Wiśle, pożyczcie od jakiegoś wędkarza mały stołeczek. Po co? Przyda Wam się przed wejściem do Centrum Nauki Kopernik.