plaża nad wisłą dla dzieci_

Rodzinna plaża nad Wisłą dla dzieci. Plaża ŻoliborzPlaża Żoliborz przy barze Boogaloo to świetna rodzinna plaża nad Wisłą dla dzieci i rodziców, ale nie tylko. Ukryta przed słońcem w cieniu drzew, jest jednym z nielicznych miejsc w Warszawie, w których spędzić można długie godziny z dziećmi w letnie upalne dni.

Gdzie w Warszawie jest najlepsze rodzinna plaża nad Wisłą dla dzieci?

Nie do końca mamy pewność czy najlepsza, bo to kwestia preferencji i subiektywnego wyboru, ale dla, to nas najlepsza rodzinna plaża nad Wisłą dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych mieści się na wysokości Cytadeli, przy barze Boogaloo (pełna nazwa Boogaloo Beach Bar). Co ją wyróżnia? Dobra lokalizacja, plac zabaw, ale przede wszystkim cień drzew, w którym można ukryć przed słońcem na długie godziny w upalne lato.

(zdjęcie 360 stopni – pobaw się)

 

Plaża przy Boogaloo. Jak tam trafić?

Trafić tu jest łatwo, ale z drugiej strony, można mijać to miejsce podczas spacerów czy jazdy rowerem nie zdając sobie nawet sprawy z jego istnienia. Dlaczego? Bo owa rodzinna plaża nad Wisłą mieści się przy samym brzegu rzeki i jadąc ścieżką rowerową czy idąc wytyczonym chodnikiem „wzdłuż Wisły” trzeba maksymalnie odbić, zejść w kierunku samej rzeki. Może to być utrudnione, bo odległość wynosi kilkadziesiąt metrów, a sama plaża jest w cieniu, więc poniekąd jednocześnie dosłownie ukryta przed wzrokiem przechodniów między drzewami. Od strony północnej dojdziemy tu (lub dojedziemy rowerem) tzw. Bulwarem Profesora Zbigniewa Religi. Warto dodać, że całkiem niedaleko (no może nie tak całkiem, bo ponad kilometr piechotą) znajduje się też rewelacyjny Plac zabaw przy Placu Wilsona.

Dlaczego w Warszawie ta plaża dla dzieci jest taka dobra? Dlaczego właśnie tę plażę polecamy?

Poza tym, że można na niej schronić się przed słońcem w cieniu drzew, znajduje się tu kameralny plac zabaw. Wszędzie jest piasek, gdzieniegdzie trawa, a dodatkowo nieopodal bar (wspomniany Boogaloo). To miejsce, gdzie rozłożyć można własny koc i godzinami spędzać czas z dziećmi, które zajmą się sobą, bawiąc się w piasku, na placu zabaw czy przekręcając kiełbaski na grillu, który możecie tu przynieść, co zresztą w sezonie letnim praktykowane jest tutaj przeważnie w kilku miejscach jednocześnie.

(zdjęcie 360 stopni – pobaw się)

Komu polecamy

Rodzinom z dziećmi, szczególnie z tymi mniejszymi, które baczniej trzeba chronić przed promieniami słońca

Komu nie polecamy

Nie ma takich osób

Praktyczne wskazówki

Warto przyjechać tu rowerem. W pobliżu, od strony Cytadeli jest co prawda parking, ale latem jest on wiecznie za mały w stosunku do potrzeb.

Idealnie zrobić sobie tu przerwę podczas wycieczki rowerowej z dziećmi np. jadąc wg nas najlepszą ścieżką rowerową w Warszawie