damowa aplikacja dla dzieci Bee Clever App free

Aplikacja dla dzieci Bee Clever App. My także jesteśmy rodzicamiAplikacja dla dzieci? W dodatku dla małych, poniżej 5 roku życia? Już to dla niektórych rodziców brzmi trochę „nie na miejscu”. Jednak wg badań aż 70% rodziców daje dzieciom smartfony, gdy muszą zająć się domowymi obowiązkami, 65% – „by dzieci były spokojne”, a w wieku dwóch lat większość dzieci korzysta z urządzeń mobilnych codziennie. Jaką aplikację dać małemu dziecku bez obaw, że może mu ona zaszkodzić lub że pobierze ono przypadkiem płatne lub niechciane treści?

Aplikacja dla dzieci Bee Clever App. Darmowa gra na androida dla najmłodszych w wieku 2-5 lat. Skąd taki pomysł?

My także jesteśmy rodzicami. Także mamy czasem pilne sprawy i potrzebę, by zająć dzieci na chwilę jakimś ciekawym zajęciem. Nie zawsze jest to możliwe, ale mamy na to sprytne rozwiązanie, Bee Clever App Free – darmową aplikację na Androida (do pobrania TU>>>) opracowaną przez polskich psychologów (aplikacja na iOS powstanie jako druga). Dlaczego „sprytne”? Bo nawet w momentach, gdy Twoje dziecko wymusza przekazanie mu smartfona (a wiemy, że bywają takie sytuacje), spełniasz jego prośbę i nadal masz wszystko pod kontrolą. W skrajnym przypadku możesz mu dać „wybór” – albo Bee Clever App, albo nic – życie ;)

damowa aplikacja dla dzieci Bee Clever App free

Najlepsza darmowa gra na Androida dla dzieci?

Chcielibyśmy. Szukaliśmy gry, która jest całkowicie bezpieczna, wolna od nachalnych reklam, nie zawiera przemocy i jej nie nagradza. Nie znaleźliśmy, więc z zespołem naukowców i doświadczonych programistów opracowaliśmy naszą aplikację – dla najmłodszych (oraz jako de facto pomoc w codziennych sytuacjach dla ich troskliwych rodziców).

Poniżej możecie zobaczyć na czym polega granie w Bee Clever App – UWAGA: to bardzo „kojące”…

Nic nie zastąpi czasu poświęconego dziecku przez rodzica, rekomendujemy jednak zastosowanie Bee Clever App zamiast zwykłej gry zręcznościowej, lub oglądania filmów. Z aplikacją dla dzieci Bee Clever ten krótki czas będzie wykorzystany przez malucha na ćwiczenie cierpliwości i właściwych postaw, a nie niepotrzebne pobudzanie dziecka.

Używanie smartfonów przez dzieci – raport

Wg danych z raportu „Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce” opracowanego jeszcze w 2015 przez Fundację Dzieci Niczyje:

  • z urządzeń mobilnych korzysta 64% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat, 25% – codziennie
  • 69% rodziców udostępnia dzieciom urządzenia mobilne, kiedy muszą zająć się własnymi sprawami
  • 49% rodziców stosuje to jako rodzaj nagrody dla dziecka
  • 79% dzieci ogląda filmy, a 62% gra na smartfonie lub tablecie
  • 26% dzieci posiada własne urządzenie mobilne
  • 63% dzieci zdarzyło się bawić smartfonem lub tabletem bez konkretnego celu

Najlepsze darmowe aplikacje, gry dla dzieci w wieku 2-5 lat. Znacie takie?

Jak wiecie, sami mamy dzieci, z którymi od kilku lat odwiedzamy różne ciekawe miejsca w Warszawie i okolicach – jak wskazuje nazwa naszego bloga. Na co dzień stajemy przed tymi samymi wyzwaniami co większość rodziców. Gdy nasze dzieci miały 2-5 lat, zastanawialiśmy się, czy są gry, aplikacje na smartfony, które można zainstalować na telefonie bez obaw, o to jak będą oddziaływały na dziecko w takim wieku. Szukaliśmy, czytaliśmy, sprawdzaliśmy. Większość albo w naszym odczuciu nie nadawała się dla dzieci, a te, które wydawały się nawet niezłe, były naszpikowane reklamami, więc zabawa nimi kończyła się albo zakupem, którego nie chcieliśmy, albo w najlepszym wypadku niezadowoleniem dziecka, gdy „kliknęło” w coś, w co nie chciało kliknąć.

W tym czasie, na jednej z konferencji poznaliśmy przyszłych autorów naszej aplikacji.

Bezpieczna aplikacja dla dzieci Bee Clever App – kim są twórcy aplikacji dla najmłodszych?

Grę opracował zespół składający się z psychologów, pedagogów oraz programistów mających doświadczenie w budowaniu aplikacji terapeutycznych. Zespół ma w swoim dorobku m.in.:

– stworzenie aplikacji edukacyjno-szkoleniowej na zlecenie Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Z aplikacji korzystało ponad stu nauczycieli w Norwegi, Czechach i w Polsce oraz kilka tysięcy studentów i licealistów

– kilkuletnie badania nad zastosowaniem Virtual Reality (VR) w terapii bólu. Stworzone aplikacje spotkały się z uznaniem personelu medycznego oraz pacjentów szpitali. Były też szeroko komentowane w polskich mediach ogólnokrajowych (m.in. TVN, TVP, Gazeta Wyborcza, RMF FM)

– opracowanie narzędzi badawczych dla Uniwersytetu w Bergen (Norwegia) – aplikacje te wykorzystywane są przez naukowców w aktualnie prowadzonych psychologicznych projektach badawczych

Poza aplikacjami terapeutycznymi, edukacyjnymi, psychologicznymi dla nauczycieli, lekarzy, uczniów, czy pacjentów w portfolio firmy, która wykonała także aplikację Bee Clever App, znajdują się też prace dla firm takich jak Ikea, czy Burger King – także oparte o specjalistyczną i unikalną wiedzę z zakresu postrzegania, psychologii i nowych technologii.

Uniwersalna gra – aplikacja dla dzieci na całym świecie

Aplikacja dla dzieci Bee Clever App, choć nie ma tak złożonej formy, jak poprzednie projekty dla instytucji oświatowych i zdrowotnych, nie powstałaby bez wcześniejszego ich wyprodukowania. Wspólnie z VR Mind zdecydowaliśmy, że opracujemy od razu wersję na cały świat, gdyż w samej tylko w Polsce, dzieci w wieku 2-5 lat jest dużo, dużo mniej. W samej grze natomiast nie ma żadnych elementów językowych (komend, instrukcji itp.), więc jest to gra uniwersalna pod każdą szerokością geograficzną. Globalna strona aplikacji znajduje się tu www.BeeCleverApp.com

Aplikacja dla dzieci w wieku 2-5 lat. Bee Clever App – gdzie pobrać za darmo?

bee clever app free

W markecie Google Play (czyli z aplikacjami wyłącznie na system Android) znajdziecie dwie wersje Aplikacji Bee Clever App.

Bezpłatną wersję trial, zawierającą trzy pierwsze „pokazowe” poziomy, które pozwolą Ci za darmo zorientować się, czy gra Bee Clever App jest po prostu fajna dla Twojego dziecka możesz pobrać klikając na ten link w Play Market Google >>>

Aplikacja dla dzieci w wieku 2-5 lat. Bee Clever App – wersja pełna (płatna) 

Wersję pełną aplikacji Bee Clever App -płatną – można pobrać za równowartość około 3 dolarów. Pobierzesz ją klikając w ten link do Play Market Google >>>

 

Źródła badań naukowych zacytowane w niniejszym artykule:

The Common Sense Census: Media Use by Kids Age Zero to Eight 2017, Common Sense

Exposure and Use of Mobile Media Devices by Young Children, Hilda K. Kabali, MD, Matilde M. Irigoyen, MD, Rosemary Nunez-Davis, DO, MPH, Jennifer G. Budacki, DO, Sweta H. Mohanty, MD, Kristin P. Leister, MD, Robert L. Bonner, Jr, MD

Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce. Wyniki badania ilościowego, Fundacja Dzieci Niczyje 2015 (dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej)