Park przed Pałacem w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie – spacer ścieżkami PoniatowskichPałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie

Przejeżdżając wielokrotnie przez Jabłonnę, kilka razy zastanawialiśmy dlaczego za płotem ciągnącym się przez pół miasteczka, znajduje się niezagospodarowana wciąż przez jakiegoś developera łąka. Taki kawał zielonej przestrzeni w środku miasta daje do myślenia- przyznacie?

Pałac w Jabłonnie na spacer z dziećmi 

W końcu w piękny letni dzień wybraliśmy się tam na spacer. Jak widać na zdjęciach nie odmówiliśmy sobie tej przyjemności także w zimie – było warto. Zainteresowanych (w przeciwieństwie do naszych prawie pięcioletniech dzieci) historią tego miejsca odsyłamy do odpowiedniej strony www. Obecnie w części pałacowej mieści się m.in. restauracja. W lecie jest powiększona o część znajdującą się na powietrzu i cieszącą się powodzeniem wsród chętnie biesiadujących tam wielopokoleniowych rodzin.

W podobnym klimacie urządzony jest park w Wilanowie – przeczytajcie i o nim na naszym blogu >>>

Dużym plusem jest parking na terenie kompleksu parkowego. Wjeżdża się na niego po prostu od ulicy Modlińskiej poprzez wyeksponowaną bramę naprzeciwko Urzędu Gminy Jabłonna. W lecie,  zaraz za wjazdem spotkacie rodziny i grupki osób na kocach.

Jeśli kochacie przestrzeń, zieleń, nie przepadacie jednocześnie za wielkimi tłumami, a mieszkacie w okolicach Legionowa, Tarchomina i ulicy Modlińskiej, jest to świetne miejsce na spacer czy przejażdżkę rowerami z dzieciakami.

Komu polecamy

– mieszkającym w okolicy, a także osobom wjeżdżającym do Warszawy od strony północnej – Legionowa.

Komu nie polecamy 

– polecamy wszystkim

Praktyczne wskazówki 

– jeśli jesteście zmotoryzowani z parkowaniem nie będzie najmniejszego problemu

– jeśli lubicie rowerowe wycieczki wałem wzdłuż Wisły, to jest to bardzo fajny „przystanek” – o ile „zapuścicie się” tak daleko