Plac zabaw z dinozaurami

„Plac zabaw z dinozaurami” na Ursynowie

  • 1
  •  


Celowo w tytule tego wpisu użyłem cudzysłowu, gdyż większość osób tak właśnie tytułuje to miejsce. Oryginalna nazwa brzmi nieco mniej intrygująco – Plac Zabaw Olkówek. Popularną nazwą jest też Jurajski Plac Zabaw na Ursynowie. Skoru już użyłem wszystkich możliwych fraz wpisywanych w Google, możemy zaczynać;) 

Plac zabaw „z dinozaurami” na Ursynowie 

Zobacz, co czytali (a właściwie pobrali) inni: Darmowa gra na androida dla najmłodszych w wieku 2-5 lat – od zdzieckiemwwarszawie.pl <<< Aplikacja dla dzieci Bee Clever App  >>>

Dinozaury i moja żona w czerwonych szortach

Dinozaury i moja żona w czerwonych szortach

Owe centrum kultury międzyblokowej, położone jest w malowniczej scenerii największej bodaj warszawskiej sypialni – Ursynowa. Już na pierwszy rzut oka, widać że była to kosztowana inwestycja – za to warta każdych pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na podekscytowane twarze dzieciaków, ganiające w tę i z powrotem po ogromnej, kolorowej i co warto podkreślić zabezpieczonej na wszelkie możwlie sposoby powierzchni. I tak: dinozaury, choć ogromne, nie wykazują oznak życia, nie są przez to agresywne, bez problemu można się po nich przebiec. Cały plac pokryty jest gumowaną nawierzchnią, na której nabicie sobie guza jest równie prawdopodobne jak oddanie autorstrady przez polskich drogowców w terminie. Wracając do guzów – to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie gdzie żadne środki zapobiegawcze nie będą Wam potrzebne. Wykonanie jest na tyle solidne że żadne remonty i ponowne uroczyste oddanie nie będzie tu potrzebne przez następnych kilkanaście lat.

Lubisz dinozaury? Lubisz pewnie inne starocie – przeczytaj także o Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie 

Co do arsenału. Dwa (?) ogormne drewniane dinozaury, stanowisko „archeologiczne” gdzie maluchy mogą odkopać szkielet dinozaura, podwójne stanowisko do zjeżdzania na linie, konstrukcje z lin zbudowane w ten sposób, że nawet spadając z wierzchołka trzeba by było być laureatem Nagrody Darwina, by nabić sobie siniaka. Na skraju kilka drzew i piasek – dla każdego coś miłego. W czasie, gdy dzieci taplają się w piasku, ich rodzice mogą w spokoju omówić co działo się ostatnio u sąsiadki pod 9-tką, tudzież skomentować nową garsonkę samotnej emerytki z parteru.

Plac zabaw z dinozaurami. Nasza opinia

Komu polecamy

– mieszkańcom Ursynowa, macie blisko, zajrzyjcie tam czasem, przekonacie się że wszystko co tu napisałem to prawda

– mieszkańcom innych dzielnic – tak się akurat składa, że pod Ursynowem ciągną się kilometry legendarnego metra, tzn. jednej linii metra..

Komu nie polecamy

– polecamy wszystkim – warto

Praktyczne wskazówki 

– dojazd metrem do stacji Ursynów, dojazd samochodem – niezły parking przy ulicy Wawrzyńca Surowieckiego, nieopodal salonu Komfort  • 1
  •