muzeum świat iluzji zdjecia zludzenie

Muzeum Świat Iluzji – podczas spaceru po warszawskiej Starówce widok z okna muzeum świat iluzji

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś mieć gości, którzy chcieli przy okazji zwiedzić Warszawę, to na pewno nie obyło się bez spaceru po warszawskiej Starówce. W tym miejscu znajduje się muzeum, które sprawi, że Wasze wspólne zwiedzanie będzie pełne uśmiechu i pozytywnych emocji. To Muzeum Świat Iluzji.

Muzeum Świat Iluzji. Coś dla żądnych wiedzy spacerowiczów

O ile w Warszawie są już miejsca, w których nasze postrzeganie poprzez zmysł wzroku zostaje wystawione na próbę, to Muzeum Świat Iluzji jest propozycją dość unikalną również ze względu na swoją wyjątkową lokalizację. Mieści się na pierwszym piętrze kamienicy, na którą od lat zamachuje się mieczem Warszawska Syrenka. Jeśli podejdziesz do okna w szatni Muzeum, być może nawet poczujesz lekkie zaniepokojenie, że Syrenka zaraz wyprowadzi cios. Nic takiego jednak się nie stanie. Jeśli czeka Cię w tym miejscu jakiś atak, to raczej śmiechu i dobrego nastroju. Pozytywne uczucia będą tym silniejsze, im więcej będziesz mieć przy sobie znajomych czy członków rodziny. Przygotuj się na niezłą zabawę.

Inni czytali także: Górka spotterska Okęcie 

wejście muzeum świat iluzji

 

Zwiedzanie Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Zwiedzających muzeum, które mieliśmy przyjemność odwiedzić, podzielić można generalnie na dwie grupy. Są to zwiedzający, którzy nie skupiają się na opisach przy eksponatach i ci, którzy dokładnie zapoznają się z tymi informacjami. Ci pierwsi są zainteresowani głównie tym, czy coś działa, a nie jak działa. Bez tego drugiego można odnieść wrażenie, że (ci pierwsi) odchodzą od danego eksponatu w przeświadczeniu, że po prostu „nie działa”. Tymczasem zapoznanie się z opisem danego złudzenia optycznego a często też (lub jedynie) instrukcja jak go doświadczyć, daje szansę na końcowy efekt, który wywołuje zachwyt.

Z tego powodu, część dzieci – o ile ich rodzice nie przejmują inicjatywy – nie ma szans, by  zrozumieć, jak „oglądać” dany eksponat.

Zresztą dotyczy to też dorosłych, którzy „nie tracą” czasu na czytanie, jedynie patrzą, niekiedy stwierdzając pod nosem „nie działa”, albo “o co tu chodzi” i idą dalej, szukać atrakcji, które „działają” na pierwszy rzut oka. Warto jednak przystanąć, poczytać i rozgryźć temat.

ekponat muzeum świat iluzji

Atrakcje Muzeum Świat Iluzji

Celowo, nie robiliśmy na miejscu dużo zdjęć, nie katalogowaliśmy wszystkich atrakcji, by nie dostarczać Wam „spoilerów”. Lepiej odkrywać to osobiście, na miejscu – i zapoznawać się z opisami. 

Zabierz ze sobą bliskich i smartfona z dobrym aparatem fotograficznym

Jest tu wiele rzeczy, które warto uwiecznić. Niektóre pomieszczenia są tu wręcz po to, by zrobić sobie w nich zdjęcia, a takich zdjęć nie zrobicie na co dzień nigdzie indziej. To różne ustawienia luster i światła, które dają zachwycający efekt końcowy. Stąd widok osób robiących sobie selfie nikogo tu nie dziwi.

muzeum świat iluzji zdjecia

Później już tylko „zamelduj się” i możesz publikować zdjęcia na Instagram czy FB.

muzeum świat iluzji zdjecia lustra

Komu polecamy 

  • Rodzinom z dziećmi
  • Rodzinom bez dzieci (będzie więcej czasu na pogłębianie wiedzy)
  • Osobom, które pokazują znajomym, kontrahentom itd. starówkę

Komu nie polecamy 

  • Takich osób nie ma

Praktyczne wskazówki 

  • Przygotuj aparat
  • Przeznacz nieco więcej czasu, najlepiej ponad godzinę, to przeczytasz wszystkie opisy i dowiesz się, dlaczego właśnie tak to działa