Ojcowie Na Start

Ojcowie Na Start 2014 – wyścig rowerowy, w którym każdy wygrywaOjcowie Na Start w praktyce (fot. materiały organizatora)

Ojcowie Na Start w praktyce (fot. materiały organizatora)

Co robicie 31 maja? Jeśli nie macie planów zarezerwujcie sobie czas, warto. Jeśli macie już jakieś plany – zmieńcie je, też warto. W ową sobotę organizowany jest (już po po raz czwarty) wyścig rowerowy, w którym udział biorą tatusiowie z dziećmi. Piękna idea i świetna zabawa.

Ojcowie Na Start

OjcowieNaStart.pl

OjcowieNaStart.pl

Celem organizatorów tj. Stowarzyszenie Rodziców “Na Fali” jest promocja świadomego tacierzyństwa, zwrócenie uwagi na rolę w rodzinie ojca.  I rzeczywiście mnie jako ojcu ten pomysł bardzo się podoba. Można organizować panele dyskusyjne, pisać prace na ten temat, składać wnioski o dotacje itp. Można też przejść do działań – i jak organizatorzy wprowadzić postulaty w życie. I ten wyścig jest na to najlepszym przykładem. Jeśli jesteś ojcem, nie raz pewnie zastanawiałeś się czy wystarczająco ciekawie spędzasz czas ze swoimi dziećmi. Nie myśl, wsiadajcie na rower i jedźcie na start. Jeśli jesteś mamą, nie raz pewnie zastanawiałaś się jak odpędzić męża od komputera, smartfona, by aktywniej spędzał czas z dziećmi. Użyj podstępu – zabierz go i dzieci na ten wyścig i powiedz mu że będzie tam WIFI. Nie zapomnij o kasku dla niego.

Trasa wyścigu wiedzie przez ścieżki Lasów Młochowskich i ma długość 7,5 km – ale nie obawiaj się, jeśli masz młodsze dzieci – organizatorzy zadbali o wariant dla nich. Wyścig odbywa się niezależnie od pogody, więc możliwy jest przejazd przez kałuże i błoto. Nic ich nie powstrzyma, ale pamiętaj – dziecko brudne to dziecko szczęśliwe. Rejestracja rozpoczyna się o godzinie 9, pierwsza grupa wiekowa rusza do boju o 11-ej na Stadionie w Nadarzynie – ul. Żółwińska 20. Wpisowe wynosi jedynie 10 zł i jest podejrzanie niskie biorąc pod uwagę fakt, że każde dziecko startujące w zawodach otrzyma nagrodę.

Zobacz także: Promem przez Wisłę. Wycieczka rowerowa z dzieckiem >>>

I jak podoba się Wam taka idea? Niech zgadnę? Bardzo! Niezależnie od tego czy możecie wziąć udział czy nie. Jeśli też uważacie, że taka inicjatywa robi dużo dla zwiększania aktywności ojców w relacjach z dziećmi, a macie możliwość rozpropagowania tej idei pośród znajomych, czy w mediach – przekażcie te informacje dalej.

Ojcowie na Start – strona www – zobacz >>>

Ojcowie na Start na Facebooku >>>

Ojcowie Na Start  – warto, zawsze, co roku 

Komu polecamy:

– Wszystkim rodzinom bez wyjątku

Komu nie polecamy:

– rodzinom bez rowerów

– rodzinom bez kasków

Praktyczne wskazówki:

– oprócz dzieci, zabierzcie ze sobą kaski

– nie martwcie się, że dziecko jest za młode – organizatorzy podzielili wyścig na grupy wiekowe

– jeśli w Twojej rodzienie złożyło się tak, że akurat Ty nie jesteś w niej ojcem, nie przejmuj się – impreza będzie miała charakter pinkniku rodzinnego, więc mężowie pedałują, pozostali plotkują;)

Apeluję do naszych czytalników o wsparcie tej imprezy. Wystarczy udostępnić ten wpis na FB, czy choćby polubić. Jeśli macie pośród znajomych kogoś znanego, kto mógłby się włączyć w promowanie swoim nazwiskiem tej inicjatywy nie czekajcie, każda forma promocji tego wydarzenia jest dobra.

Przeczytaj także: Gdzie się podziały zabawy z NASZEGO dzieciństwa?   > > >