Półkolonie w Sporteum - basen

Półkolonie w Sporteum – sport, zieleń i 94 % czasu na powietrzuJakie półkolonie w Warszawie wybrać? Gdzie dziecko będzie miało zapewnioną aktywność na świeżym powietrzu, zróżnicowane zajęcia, świetną, ale i bezpieczną zabawę od pierwszej do ostatniej minuty turnusu? Rozważ półkolonie w Sporteum. Sprawdzone miejsce.

Półkolonie w Sporteum – wakacje 2019. Pomysł na lato w mieście

Bywają sytuacje, gdy podczas wakacji dzieci muszą pozostać blisko pracujących rodziców. Powody są różne – kwestie organizacyjne, rozmaite uwarunkowania rodzinne, przywiązanie dzieci do rodziców. Co wtedy? Jak zorganizować dziecku czas, by wakacje w mieście nie były nudne, a pozostawiły miłe, niezapomniane wrażenia, a do tego nowe znajomości i przyjaźnie? Co zrobić, żeby wolny, wakacyjny czas nie upłynął w całości przed ekranem telewizora, ze smartfonem w rękach? Można temu z wyprzedzeniem zaradzić, zapisując dziecko na półkolonie – np. w Sporteum >>>

Półkolonie w Sporteum - basen

tenisowe przedszkole półkolonie w sporteum

półkolonie w sporteum tenis

Półkolonie w Sporteum zbawa ruch radość

Półkolonie w Sporteum zabawy na powietrzu

Półkolonie w Sporteum zabawy na boisku

Półkolonie Warszawa – lato 2019

Taniec, pływanie, robotyka, klocki Lego, sale zabaw, wycieczki do muzeów itp. Oferta półkolonii w stolicy w porównaniu z innymi miastami jest dość bogata i zróżnicowana. Dla rodziców, przy wyborze oferty półkolonii, dość istotnym (jeśli nie kluczowym) czynnikiem jest lokalizacja – miejsce, w którym dziecko rozpoczyna codziennie zajęcia, czyli do którego musi być dzień w dzień przywożone. Idealnie dla rodziców, gdyby było to po drodze do i z pracy. Okazuje się, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Dziecko może być dowożone na zajęcia także wynajętym przez organizatora autobusem. Choć Sporteum położone jest na warszawskiej Choszczówce, coraz więcej rodziców, nawet tych z odleglejszych części Warszawy, wybiera właśnie to miejsce na półkolonie dla swoich dzieci. Dlaczego? Bo poza zróżnicowanym, choć zdecydowanie „sportowym” programem, oferuje to, czego nie mają inni organizatorzy półkolonii – unikalną lokalizację – pośród drzew, zieleni, na wielkim terenie umożliwiającym organizację różnorodnych zajęć sportowych na świeżym powietrzu.

Wiele osób kojarzy Sporteum ze świetną szkołą tenisową, doskonałymi kortami czy prężną szkółką narciarską w sezonie zimowym (szkolenia wprowadzające odbywają się na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie).

Półkolonie w Sporteum tenis

Dlaczego to właśnie półkolonie w Sporteum, pomimo lokalizacji na skraju miasta, są wybierane przez coraz większą liczbę rodziców, nie tylko z samej Choszczówki, Białołęki, Tarchomina, ale też z innych – odleglejszych dzielnic? Bo Sporteum dysponuje unikalną bazą, stworzoną z myślą o aktywności wychowanków i klientów – korty tenisowe, boiska, a w sezonie letnim także basen. Wszystko to w cieniu drzew, pod okiem doświadczonych instruktorów – sportowców. Wg szacunków klubu, podczas pojedynczego turnusu wychowankowie Sporteum spędzają na świeżym powietrzu niemal 94% całego czasu półkolonii. Nawet gdy pogoda chwilowo nie dopisuje, pada deszcz, zajęcia odbywają się na ogromnej, zadaszonej hali tenisowej z odkrytymi bokami, czy w tzw. Grill Chacie.

(Przytrzymaj myszką zdjęcie i przeciągaj w różnych kierunkach lub jeśli oglądasz ten wpis na smartfonie, przytrzymaj zdjęcie palcem i przesuwaj w różnych kierunkach).

 

Półkolonie w Sporteum grill chata

Sporteum – Choszczówka. Powrót do przeszłości

Być może na decyzję rodziców o wyborze oferty półkolonii wpływ ma sentyment? Ile razy zdarzało nam się słyszeć stwierdzenia w rodzaju „za moich czasów, cały wolny czas spędzaliśmy na dworze, grając w piłkę, biegając po podwórku, w ciągłym ruchu” lub „przychodziło się ze szkoły, rzucało się plecak w kąt i biegło na dwór. Do domu wracało się dopiero na wieczorynkę”. Dziś czasy są inne. Styl życia w mieście zmienił się. Na miejskich osiedlach, placach zabaw, nie spuszcza się dzieci z oczu, nawet na chwilę – tak „na wszelki wypadek”. Takie półkolonie jak tu – na Zawiślańskiej 27, pozwalają z jednej strony poczuć dzieciom namiastkę czasów, które już odeszły, a z drugiej dają  rodzicom gwarancję, że pociechy są bezpieczne, a cały czas spędzą na aktywnej zabawie, zajęciach sportowych, zdrowej aktywności, rywalizacji i współpracy z rówieśnikami. To doskonała okazja by się zmęczyły – wyszalały.

Półkolonie w Sporteum - basen

Półkolonie w Sporteum małpi gaj

Półkolonie w Sporteum wycieczka rowerowa

Półkolonie dla dzieci. Jedzenie ma znaczenie. Dziecko prawdę Ci powie

Korzystaliśmy we wcześniejszych latach z ofert półkolonii dla dzieci w Warszawie. Znamy też wielu rodziców korzystających tak jak my z tego rodzaju ofert, mamy więc pewne i dość szerokie porównanie. Dla nas najważniejsza jest baza organizacyjna, gwarantująca przede wszystkim ruch, najlepiej na świeżym powietrzu (to być może też przez wspomniany wcześniej sentyment). Jednak totalnie zaskoczyło nas kryterium, jakie jest równie ważne dla naszych dzieci?
Gdzie w tym roku chcielibyście spędzić półkolonie?
W Sporteum, bo tu są pyszne obiady.

Fakt, takie utraty energii trzeba solidnie zaspokajać.

Półkolonie w Sporteum zalew zegrzyński obóz żeglarski

Półkolonie w Sporteum zajęcia taneczne Dance Week

Zapisy na półkolonie w Sporteum – jakie zajęcia wybrać?

Oczywiście pytanie postawione w powyższym śródtytule jest pytaniem retorycznym. Wybrać należy to, co czym interesuje się dziecko, czyli zajęcia, na jakich będzie się ono czuło dobrze. Do wyboru mamy tematy takie jak:

 • Tenisowa akademia – czyli półkolonie z przewagą zajęć z profesjonalnymi trenerami tenisa. Dla dzieci od 9 r.ż.
 • Wikingowie. Dla fanów (także przyszłych) żeglarstwa i windsurfingu. Szkolenia odbywają się na Zalewie Zegrzyńskim. Również od 9 roku życia.
 • Survival – czyli jak przetrwać w niecodziennych warunkach w – niekoniecznie miejskiej – dżungli. Także dla młodszych – od piątego roku życia.
 • Sport & Fun – zajęcia ogólnorozwojowe, przepełnione śmiechem, dobrą zabawą, różnorodnością dyscyplin i aktywności. Od 5 roku życia.
 • Dance week – nowość w programie. Zajęcia z kadrą samego Agustino Egurroli. Czy trzeba pisać coś więcej? Dla dzieci od siedmiu lat.
 • Racing week – kolejna nowość, dla dzieciaków, które naprawdę lubią porządnie się zmęczyć. Dużo ćwiczeń siłowych, kondycyjnych. Dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Jeśli Twoje dziecko ma spędzić lato w mieście, to jest duża szansa, że całkowicie zapomni, o tym, że zostało w Warszawie.
Dokładniejsze informacje na stronie Sporteum – tu >>>

Półkolonie w Sporteum turnus

Komu polecamy

 • Wszystkim dzieciom, które lubią aktywność fizyczną
 • Wszystkim dziciom, które nie przepadają za aktywnością fizyczną. Półkolonie w Sporteum to jedna z nielicznych okazji by się do niej przekonać. Taka szansa nie zdarza się często.

Komu nie polecamy

 • Zwolennikom spędzania wolnego czasu w domu, przed telewizorem, czy w fastfoodach.

Praktyczne wskazówki

 • Turnus wybrać można na stronie organizatora
 • Liczba wolnych miejsc zmienia się dość dynamicznie, więc warto zdecydwać się możliwe wcześnie.