Skatepark pod Mostem Świętokrzyskim w użyciu

Skatepark pod Mostem ŚwiętokrzyskimFani deskorolek, rowerów, czy hulajnóg mają kolejne świetne miejsce w sercu Warszawy – niewielki skatepark pod Mostem Świętokrzyskim, nad samą Wisła, na Bulwarach Wiślanych. Solidna betonowa konstrukcja nie jest wielka, ale i tak stanowi sporą atrakcję dla dzieci z Warszawy.

Pod okiem Warszawskiej Syrenki – skatepark pod Mostem Świętokrzyskim

To jedna z ostatnich atrakcji oddanych do użytku na Bulwarach Wiślanych. Przez dłuższy czas to miejsce było ogrodzone i wyjęte z użytku za sprawą trwającego remontu i budowy. W końcu i na Powiślu powstał skatepark, na którym dzieci i młodzież mogą bez przeszkód ćwiczyć, nie martwiąc się, że ktoś będzie im zwracał uwagę, że niszczą betonowe, czy drewniane progi, ławki itp. (co zdarzało się tu co jakiś czas i nadal zdarza w niektórych miejscach).

Jeździsz na desce, hulajnodze, czy rowerze? Przeczytaj także: Największy skatepark w Warszawie 

Skate Park nad Wisłą – gdzie dokładnie jest położony?

Lokalizacja skateparku „pod Syrenką Warszawską” jest całkiem dobrze pomyślana. Mierzy on sobie kilkadziesiąt metrów i „skryty” jest przed deszczem i słońcem po zachodniej stronie Wisły, tuż obok Warszawskiej Syrenki. Skatepark na Bulwarach Wiślanych mieści się dokładnie pod Mostem Świętokrzyskim. Co więcej, po sąsiedzku znajduje się siłownia (również pod Mostem Świętokrzyskim), o której więcej pisaliśmy tu >>>
Dojazd jest wręcz idealny. Do skateparku nad Wisłą dojedziemy m.in.  Linią M2 Metra – przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik.

Co więcej, fani jazdy rowerem na świeżym powietrzu całkiem niedaleko, również na bulwarach nad Wisłą, mają do dyspozycji jeszcze tzw. pumptrack.

 

Komu polecamy
– dzieciom i osobom dorosłym, które posiadają kaski

Komu nie polecamy
– dzieciom i osobom dorosłym, które nie posiadają kasków

Praktyczne wskazówki
– nałóż kask