Smyk Chmielna

Smyk Chmielna 25 – interaktywny pożeracz czasu

  •  
  •  


Spacerujesz z dziećmi Chmielną. Mijacie pawilon Smyk. Wchodzicie.  W założeniu na chwilę, jednak Wasz harmonogram dnia ma już inny wygląd niż pierwotnie zakładaliście – nie wyjdziecie stąd przez 2 godziny. Smyk Chmielna 25. 

Smyk Chmielna 25

Aktualizacja: Niestety od dłuższego czasu pod tym adresem nie ma już Smyka. Przeniósł się kilkaset metrów dalej, na ulicę Kruczą 50.

Już przy wejściu – oprócz Pana Ochroniarza wpatrującego się w ekran z monitoringiem – wita Was zestaw zdalnie sterowanych klocków Lego Technic. I już przy wejściu musisz pogodzić się z faktem, że w dalszej wędrówce po sklepie nie masz co liczyć na męża. Na zestaw zdalnie sterowany składają się koparka i Monster Truck, a Twój mąż właśnie oznajmił, że „tylko sprawdzi jak to działa” – znasz to nie od dziś. Nie walcz z tym, pogódź się z tym, że spotkasz go dopiero przy wyjściu (to te same drzwi).

Nikt nie wyjdzie stąd... wcześnie

Nikt nie wyjdzie stąd… wcześnie Nikt nie wyjdzie stąd… wcześnie

 

Lego Technic - zdalnie sterowane

Lego Technic – zdalnie sterowane

Tuż obok Lego Technic „tracisz” też swoje dzieci. To za sprawą tabletów z wgranym Angry Birds, a wiesz co to oznacza? Tym bardziej, że są podłączone do 32 calowych telewizorów. Dalej więc możesz iść sama, nie masz już nikogo pod opieką.

Na poziomie zero są ubrania. Przyznam, że akurat byliśmy w Smyku bez „szyi” naszej rodziny, więc nawet nie wiem co to za ubrania, chyba dla dzieci…

Ruchomymi schodami zjeżdżamy na poziom – 1. Już na schodach wiesz, że dłużej stąd nie wyjdziecie.

Nikt nie wyjdzie stąd... wcześnie

Nikt nie wyjdzie stąd… wcześnie

Smyk na Chmielnej

Smyk na Chmielnej

Czego tam nie ma. Specjalnie przygotowane pokoiki Barbie, Lego, Playmobile. Pokaźna kolekcja resoraków, w tym jeden w skali 1:1 do którego możecie wsiąść i zrobić sobie zdjęcia (o ile masz przy sobie brzeszczot  i zdołasz odłączyć dzieci od Angry Birds, a męża od Lego Technic na górze).

Hot Wheels w skali 1:1

Hot Wheels w skali 1:1

Kolekcje "dużych chłopców"

Kolekcje „dużych chłopców”

Smyk Chmielna dla dzieci 

Oprócz pokoju Barbie jest też pokój innej znanej lalki, niestety nie jestem w stanie zapamiętać tej nowej marki, dodam więc tylko tyle że to hybryda Barbi z Ozzy Osbournem, lub Marylin Mansonem jak kto woli. Monster Truck czy jakoś podobnie.

Jest też strzelnica  – możesz na to hasło skusić męża by zszedł na dół i być może obędzie się bez awantury.

Strzelnica osiedlowa

Strzelnica osiedlowa

To co wyróżnia ten sklep spośród innych sklepów z zabawkami to – oprócz powierzchni – jego interaktywność.  Coś jak Centrum Nauki Kopernik >>>. „Eksponatów” można dotknąć i wypróbować. Zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli wyskoczylibyśmy na seans do pobliskiego kina Atlantic zostawiając dzieci w Smyku, ich jedynym pytaniem po Waszym powrocie – o ile w ogóle go zauważą – będzie: „piiiiić”. Znacie to pewnie.

Ekipa Lego

Ekipa Lego

Smyk Chmielna – komu polecamy

I dużym i małym

Komu nie polecamy

Nie ma takich osób

Praktyczne wskazówki

Weź brzeszczot

Jeśli jesteś na Chmielnej możesz odwiedzić także Manufakturę Cukierków przy Nowym Świecie lub na Tamka >>>

Ps. Wpis NIE JEST SPONSOROWANY – a szkoda ;(  •  
  •