Kajaki Wkra dla dzieci _

Kajaki Wkra z dzieckiem. Świetna atrakcja tuż za WarszawąOstatnio kolejny raz wybraliśmy się na spływ kajakowy Wkrą. Kolejny raz trudno było nam uwierzyć, że tuż za Warszawą czekają na nas takie widoki, relaks i kontakt z przecudowną przyrodą. Czysta woda, płytka, bezpieczna dla dzieci, świeże powietrze, zieleń – dwa słowa „Kajaki Wkra”.

Kajaki Wkra – ceny. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

 

Film: Z dzieckiem w Warszawie, muzyka: Jacob Targo https://www.instagram.com/jacob_targo/

Przeszukując internet, bez problemu natraficie na kilka firm oferujących spływu kajakowe po Wkrze. Jak z Warszawy dojechać na taki spływ pisaliśmy już we wcześniejszym wpisie pt. „Spływ kajakowy Wkrą, bar Koza i park linowy w Pomiechówku”. Ceną są zbliżone i wynoszą kilkadziesiąt złotych za dwuosobowy kajak. Celowo nie podajemy konkretnych cen, bo te zmieniają się na przestrzeni czasu, a czynnikiem, który ma wpływ na cenę jest też Wasza gotowość do negocjacji i dzień tygodnia, w którym panujecie Waszą wycieczkę.

Kajaki Wkra plaza _

W weekendy cena będzie inna. Inną ofertę możecie uzyskać choćby przez telefon, gdy planujecie przyjazd ze znajomymi – w powiedzmy trzy rodziny, co daje łącznie np. ponad dziesięć osób, a inne, gdy jedziecie sami np. 2+1. Wówczas cena będzie „standardowa”, a możliwości negocjacji niewielkie, ale mimo wszystko radzimy próbować. Żeby spływ miał – dla firmy go organizującej większy sens, musi zebrać się odpowiednia liczba osób – czyli im więcej osób zmieści się do busa dowożącego klientów bezpośrednio do kajaków tym lepiej. Możecie okazać się właśnie brakującym do kompletu „elementem”.

czysta woda Kajaki Wkra _

Spływy kajakowe Wkrą – jak wygląda to w praktyce?

Zrobiliście research, ustaliliście cenę, datę. Jedziecie w umówione miejsce. W zależności od tego, jak długą i czasochłonną trasę wybierzecie, miejsce, w które dowiezie Was i kajaki kierowca będzie inne. Jeśli macie stosunkowo małe dzieci, powiedzmy do 8-9 lat, warto zacząć od krótszych tras tj. półtorej – dwie godziny. Obowiązkowo załóżcie dzieciom kamizelki ratunkowe, które każdorazowo są w komplecie. Wkra jest rzeką płytką – i niespotykanie czystą. Choć nie robiliśmy pomiarów, na większości odcinka, którym płynęliśmy woda miała głębokość tak „na oko”40-80 cm. Jeśli zdecydujecie się pobrodzić z dziećmi w wodzie, warto „przycumować” do brzegu w miejscu gdzie jest odpowiednio płytko, a na dnie nie ma kamieni.

Kajaki Wkra kapiel w wodzie _

Kajaki Wkra z dziecmi _

dzieci Kajaki Wkra _

Długość spływu kajakowego Wkrą

W zależności od tego, na co jesteście nastawieni, możecie wybrać różne dystanse, a co za tym idzie i czasy spływów. My polecamy te najkrótsze – 1,5 – do 2,5 godziny. Uwierzcie, że w palącym słońcu do w zupełności wystarczy. Przykładowe długości i czasy tras możecie zobaczyć na zdjęciu baneru informacyjnego jednej z firm organizujących spływu po Wkrze.

Kajaki Wkra

Mapa z długościami spływów i czasem. KLIKNIJ by powiększyć

Spływ Wkrą – stopień trudności. Czy dziecko sobie poradzi?

Czy spływ Wkrą jest trudny? Czy „zwykły człowiek” poradzi sobie z wiosłem? Czy będzie bezpiecznie? Tak. Rzeka jest łagodna, ale jednocześnie jej nurt jest na tyle silny a przy tym nie porywisty, że nawet jeśli nie będziecie wiosłować, woda poniesie Was „sama”, najprawdopodobniej zgodnie z wartościami czasu i dystansami podanymi na powyższym zdjęciu.

most Kajaki Wkra _

 

kaczki Kajaki Wkra _

Komu polecamy
Rodzicom z dziećmi w wieku od 3 lat wzwyż

Komu nie polecamy
Osobom, które nad przyrodę, aktywność fizyczną przedkładają obcowanie z urządzeniami mobilnymi

Praktyczne wskazówki
Jeśli macie możliwość jedźcie w tygodniu, a nie w weekend. W słoneczne soboty i niedziele Wkra coraz bardziej przypomina Marszałkowską…

Koniecznie zaberzcie nakrycia głowy dla siebie i dzieci