Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku spacer w koronach drzew _

Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku – oni wiedzą jak to się robiŚcieżka edukacyjna w Pomiechówku, tuż nad rzeką Wkrą pojawia się od dłuższego czasu we wpisach wielu blogerów parentingowych. W końcu i my, na upalną sobotę szukaliśmy miejsca, w którym będzie można skryć się, choć na chwilę w cieniu drzew (a nawet w koronach drzew). Sprawdziliśmy więc jak tam dojechać i ile to kosztuje – i w drogę.

spacer w koronach drzew Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku _

„Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku” – co to takiego i czy w ogóle istnieje?

Leśna Ścieżka Dydaktyczna to nie do końca to samo co część blogerów nazywa Ścieżką Edukacyjną w Pomiechówku lub spacerem w koronach drzew itp. Jeśli spojrzeć na oficjalną stronę gminy Pomiechówek, Leśna Ścieżka Dydaktyczna ma długość około 4 km i została utworzona w 1996 roku (!), a jak wiemy, „wszyscy” zachwycają się ścieżką edukacyjną od stosunkowo niedawna – a już na pewno nie od końca lat 90. Wróćmy więc na właściwą ścieżkę – tę krótszą – którą wszyscy się tak zachwycają. Jak się nazywa? Tu – jeśli będziecie szukać w internecie, panuje pełna dowolność. Na Mapach Google znajdziecie „Dolina Wkry – ścieżka edukacyjna”. Na blogach ścieżkę edukacyjną w Pomiechówku, czy Leśną ścieżkę dydaktyczną w Pomiechówku. Jeszcze inni piszą i pytają o wspomniany spacer w koronach drzew w Pomiechówku. To wszystko określenia tego samego miejsca – ścisłej okolicy plaży w Pomiechówku, przy moście i Parku Linowym (który odwiedziliśmy, gdy ścieżki w koronach drzew jeszcze nie było).

Na mapie wygląda to tak:

Ścieżka w koronach drzew – Pomiechówek. Czy warto?

Oczywiście, że warto. To już wiecie z innych blogów, stron, portali, poleceń znajomych. Nie ma się co rozpisywać. Dorzucamy kilka naszych zdjęć. Trasa, wykonanie, materiały użyte do budowy, ale też materiały dydaktyczne robią naprawdę mocne, pozytywne wrażenie. Żadna fuszerka, wszystko solidne, stabilne, więc zapewne musiało być drogie. Gratulacje dla władz Pomiechówka – czegoś takiego powinny zazdrościć Wam gminy z całej Polski. Sama Warszawa w tym kontekście ma szczęście, że leży nieopodal Gminy Pomiechówek.

Ścieżka edukacyjna w koronach drzew w Pomiechówku – ile to kosztuje. Cennik, ceny, wstęp. Czy spacer w koronach drzew jest za darmo?

Sama ścieżka jest o dziwo bezpłatna. Dlaczego „o dziwo”? Każdy, kto przejechał z dzieckiem choć trochę Polski w poszukiwaniu podobnych miejsc wie, że zawsze trzeba za nie płacić, choć nie zawsze są aż tak dobre jak atrakcja w Pomiechówku. Nie chcę tu wymieniać nazw, ale w naszym pięknym kraju, jest co najmniej kilkanaście tego tupu „atrakcji” – wielkie plastikowe dinozaury, dzięki którym Twoje dziecko dowie się o prehistorii, rzekomo więcej niż wiesz Ty. Płacić trzeba – „warto”, wszak to edukacja w czystej postaci. Tutaj macie coś lepszego, a wejście na ścieżkę edukacyjną jest darmowe. Jednak od wakacji 2019 należy liczyć się z opłatami za wejście na wieżę widokową oraz tzw. spacer w chmurach. Ile kosztuje spacer w koronach drzew w Pomiechówku? W czasie gdy był aktualizowany ten wpis (sierpień 2019), cena wynosiła 3 PLN (zarówno wieża, jak i trasa edukacyjna w koronach drzew, płatność i gotówką i kartą).

Pomiechówek – cennik kilku atrakcji znajdziecie tutaj >>>

Spacer w koronach drzew, wieża widokowa w Pomiechówku – godziny otwarcia

  • W poniedziałki – nieczynne
  • Od wtorku do piątku – czynne w godzinach 11:00 – 19:00
  • W weekendy (soboty i niedziele) – czynne w godzinach 10:00 – 19:00

Warto się zerwać z samego rana…

 

Komu polecamy

  • Rodzinom – nawet bez dzieci
  • Rodzicom z dziećmi
  • Dzieciom
  • Dorosłym

Komu nie polecamy

  • Nie ma takich osób – to powinien zobaczyć każdy

Praktyczne wskazówki

  • Jeśli jesteście z Warszawy lub jeszcze dalszego miejsca, zaplanujcie sobie tu cały dzień. Tuż obok jest świetny park linowy, o którym pisaliśmy wcześniej. W tym samym miejscu jest świetna plaża. Do tego cała okolica słynie chyba już w całej Polsce ze spływów kajakowych rzeką Wkrą, o czym też pisaliśmy również już wcześniej.
  • Do Pomiechówka dojedziecie też koleją – stacja  PKP Pomiechówek.