Wystawa klocków Lego Chopin

Wystawa z klocków Lego—Stadion Narodowy  2017/2018…a  właściwie Międzynarodowa Wystawa Budowli w Klocków Lego, bo tak brzmi jej pełna nazwa, tradycyjnie już —tak jak w latach poprzednich—zlokalizowana jest w koronie Stadionu Narodowego. Tegoroczna myśl przewodnia to „Inwazja Gigantów” i jest to pomysł, który odróżnia tę edycję od poprzednich – naszym zdaniem na plus.

Wystawa klocków Lego – pozytywnie od samego progu

Zaraz po zakupie biletów i przekroczeniu bramki wejdziecie do sali pełnej gablot, w których znajdują się przeróżne kompozycje wybudowane z klocków Lego. Jest tu samolot kapitana Wrony, ale też akwarium z morskimi roślinami, choć pozbawione wody. Spostrzegawcze dzieci w jednej z gablot wypatrzą przesympatycznego robota Wall-E, a ich tatusiowe mogą w tym czasie popisać się rozpoznaniem Ferrari F-40. Na tej sali bez problemu wypatrzymy też Kamila Grosickiego w skali 1:1 a także Marcina Gortata, czy Fryderyka Chopina z „keyboardem” na kolanach. A to nie wszystkie postacie.

Wystawa klocków Lego Chopin

 

Stadion Narodowy z klocków Lego

 

Wystawa klocków Lego Kamil Grosicki

Kamil Grosicki z LEGO

 

Wystawa klocków Lego Chopin

Fryderyk Chopin testuje keyboard sygnowany jego nazwiskiem

W drugiej, największej sali powita nas sam Batman – naturalnych rozmiarów naturalnie. Pilnujący dziś swojego auta. Tu także dziesiątki gablot z ciekawymi eksponatami, m.in. makieta Kapitolu oraz największy na świecie czterometrowy diabelski młyn. Do tej sali przylegają też ekspozycje tematyczne – poświęcone ludzkiemu ciału, a także Star Wars.

 

Wystawa klocków Lego Chopin

Batman jak żywy – z Lego

Kapitol z Lego

Kapitol

Strefa dla dzieci – zostaniecie tu pewnie na dłużej

Dużą część wystawy zajmuje strefa dla dzieci, w której zabawy umilą naszym dzieciom specjalni animatorzy.  W strefie znajduje się kilka zestawów Play Station, więc część dzieciaków powinna zabrać ze sobą plecaki z prowiantem na 2 dni…

Strefa dla najmłodszych na Wystawie Lego

Strefa dla najmłodszych

Tegoroczna wystawa zrobiła na nas najlepsze wrażenie z wszystkich dotychczasowych. Figury gigantów tylko czekają, by zrobić sobie z nimi zdjęcie, inne eksponaty są bardziej ciekawe i urozmaicone. Dziecko można „zostawić” w specjalnej strefie, np. by przez kilkadziesiąt minut dokładnie zapoznać się z całą ekspozycją:)

Ludzki szkielet z Lego

Star Wars z Lego

Sala Star Wars

Sala Star Wars i broń!

Komu polecamy

Wszystkim fanom klocków Lego, zarówno tym młodszym, jak i ich rodzicom. Nie będzie to czas zmarnowany, a miło spędzony z rodziną dodatku z szeregiem okazji do opowiadania dzieciom o ciekawych postaciach.

Komu nie polecamy

Trudno wymyślić takie osoby.

Praktyczne wskazówki

Wizytę na wystawie lego można połączyć z jazdą na łyżwach. W tym roku już piąty raz na płycie boiska korzystać można z dwóch wielkich lodowisk. Połączenie tych dwóch atrakcji to naprawdę świetny pomysł na spędzenie wspaniałego popołudnia z najbliższymi czy paczką znajomych.

Wszelkie informacje znajdziecie na stronie http://wystawaklockow.pl/warszawa/