wystawa bezkręgowców w galerii północnej warszawa

Wystawa bezkręgowców w Galerii Północnej – „Wystawa Gigantów”Wystawa Gigantów (wystawa owadów, bo tak zapewne będzie nazywana potocznie) to tak naprawdę wystawa w Galerii Północnej poświęcona po prostu bezkręgowcom. Jej otwarcie miało miejsce 1 lutego 2020 o godz 10:00. Na odwiedzenie wystawy macie prawie 2 miesiące. Poniżej podstawowe informacje o wystawie bezkręgowców w Galerii Północnej: ceny biletów, godziny, terminy.

Wystawa owadow w Galerii Północnej

Wystawa bezkręgowców w Galerii Północnej – zobacz ciekawe bezkręgowce, owady z bliska

Na początek małe wyjaśnienie, dla osób, które miały wcześniej okazję (a raczej przyjemność) odwiedzić przefantastyczną Motylarnię w Galerii Północnej. Pomiędzy tamtą wystawą a tą jest kilka dość dużych różnic:

– zmieniło się miejsce
nie trzeba już rezerwować odwiedzin, właściwie nie ma takiej możliwości i potrzeby (przynajmniej na razie)
– nie zwiedzacie wystawy, „obcując” razem z owadami (jak w przypadku motyli, które stale latały pomiędzy i nad zwiedzającymi). Z drugiej strony to chyba dobrze, bo kto chciałbym na swoich plecach zamiast motyla, gościć np. skorpiona lub inne cuda natury, które możecie zobaczyć na zdjęciach?
zmieniły się ceny i to drastycznie. Cena biletu ulgowego wzrosła z 2 do 8 PLN (!!!), cena normalnego z 5 do 10 PLN
– na zdecydowany plus – doszła część z wystawy z mikroskopami. Super sprawa, szczególnie dla dzieciaków (i rodziców) ciekawych świata. Tym bardziej że w życiu nie ma za wielu okazji, by skorzystać z takich, prawdziwych mikroskopów. W ich obsłudze pomaga … – obsługa wystawy, bardzo uprzejma i pomocna.

 

wystawa owadow

 

mikroskopy wystawa bezkregowcow w Galerii Polnocnej

Zgodnie z informacją na stronie organizatora, pośród „eksponatów” prezentowanych na wystawie zobaczyć można m.in.:

  • skorpiona cesarskiego
  • wija afrykańskiego,
  • ślimaka Achatina
  • karaczany,
  • szarańczę,
  • modliszkę,
  • straszyki (w tym straszyka olbrzymiego)
  • liśćca olbrzymiego

Część tych nazw pewnie niektórym z nas niewiele mówi, tym bardziej warto – zamiast w pobliskim McDonaldzie – spędzić tu kilkanaście minut i na własne oczy zobaczyć, co się pod nimi kryje. À propos fastfoodów, Galeria Północna to jedno z tych miejsc, gdzie w jednym miejscu porównać można czy lepiej smakuje wegetariański Burger Drwala z McDonald’s , czy jego wegetariański konkurent z Burger Kinga. Obydwie “restauracje” mieszczą się tuż obok siebie. To tak na marginesie, jeśli czytają to jacyś fleksitarianie…

wystawa bezkręgowcw w Galerii Północnej (2)

Wystawa bezkręgowców w Galerii Północnej – niezła, edukacyjna propozycja dla dzieci

Wystawa Gigantów zlokalizowana jest na 1 piętrze Galerii Północnej, naprzeciwko sklepu z butami CCC. Zachęcamy tradycyjnie, by odwiedzić to miejsce z dziećmi. Niezależnie od tego, czy bezkręgowce ujmą Was swym urokiem na równi z wcześniej prezentowanymi motylami, zawsze i tak będzie to lepiej wykorzystany czas z rodziną, dziećmi.

wystawa gigantów galeria północna

Wystawa Gigantów – ceny biletów, wstęp

jeśli dziecko ma mniej niż 100 cm – wchodzi za darmo. Do oceny wzrostu służy „wyrocznia” (zrobiliśmy jej zdjęcie, zamieszczamy poniżej). Dziecko staje przy ladzie, rodzice i kasjerka patrzą czy czubek głowy przekroczył strzałkę i zapada Twoja chwila prawdy…
– pozostałe dzieci 8 zł (bilet ulgowy)
– rodzice 10 zł

Wyrocznia

Wyrocznia… Albo masz mniej niż 100 cm wzrostu i wchodzisz za darmo, albo masz więcej i płacisz:)

Chyba po sukcesie wystawy motyli (Motylarni), sztab generalny Galerii Północnej w drodze wielu narad i karkołomnych, excelowych wyliczeń w końcu wpadł na pomysł „jak tu zarobić 2 razy tyle, w tym samym czasie”? To się nazywa zmysł do interesów ;)

Naszym skromnym zdaniem, cena biletów będzie decydującym czynnikiem, który przesądzi o tym, że Wystawa Gigantów nie powtórzy sukcesu frekwencyjnego (i medialnego) poprzedniej wystawy z motylami, choć pewnie są szanse, że sukces finansowy będzie większy. Czas pokaże, czy taka „taktyka cenowa” była dobra.

Od kiedy do kiedy czynna będzie Wystawa Gigantów – wystawa owadów w Galerii Północnej?

A do kiedy otwarta będzie wystawa bezkręgowców?

Wystawa Gigantów będzie dostępna dla zwiedzających przez prawie dwa miesiące – od 1 lutego do 29 marca.

Godziny otwarcia wystawy owadów w Galerii Północnej to:

– dni powszednie i soboty – od 10:00 do 22:00
– niedziele – od 10:00 do 21:00
– w godzinach 13:00-13:15 oraz 19:00-19:15 przewidziane są przerwy techniczne.

 

wystawa bezkrgowcw w Galerii Polnocnej ceny godziny

Komu polecamy:
– studentom entomologii,
– absolwentom entomologii,
– entuzjastom entomologii,
– rodzinom z dziećmi ze wzrostem poniżej 100 cm

– rodzinom z dziećmi o dowolnym wzroście

Komu nie polecamy: 
– prof dr hab entomologii (raczej nic nowego się nie dowiecie)
– rodzinom 2 + > 2 z dziećmi o wzroście powyżej 100 cm (koszt może być znaczny)

Praktyczne wskazówki:
– jeśli boisz się skorpionów, nie martw się, okaz z wystawy i tak albo pewnie będzie siedział pod jakimś kamieniem, albo wyskoczy na zakupy
– jeśli Twoje dzieci mają 99 cm wzrostu, rozważ założenie im obuwia na maksymalnie płaskiej podeszwie.

i jeszcze coś…

Wystawa bakterii i wirusów również w Galerii Północnej

To jeszcze nie koniec edukacyjnych atrakcji, jakie na luty i marzec przygotowała dla klientów Galeria Północna w Warszawie. Równolegle w tym samym czasie, piętro niżej, na parterze zorganizowano inną wystawę o tytule „Wystawa bakterii i wirusów”. Wygląda ona tak na zdjęciach. Koronawirusa nie zaobserwowałem, choć pewnie trzeba by odczekać kilka dni…

 

wystawa bakterii i wirusow w galerii polnocnej

 

Słowo „wystawa” może w tym przypadku jest nieco na wyrost, ale przyznać trzeba, że klienci przystają tu głównie z dziećmi, by opowiedzieć im co nieco o także o naszych odwiecznych „przyjaciołach”. Sprawę ułatwiają zwięzłe opisy dołączone do modeli wirusów i bakterii.

 

wystawa bakterii i wirusow w galerii polnocnej z bliska opisy

Tutaj wstęp jest naturalnie darmowy.